İranın Xarici İşlər naziri İranın ABŞ prezidentinin məktubuna hələ cavab vermədiyini qeyd edərək deyib: “Bu cavab tamamlanmaq üzrədir və vaxtında təqdim olunacaq.”
Az.rasthaber.com xəbər verir ki, İranın Xarici İşlər naziri Seyid Abbas Əraqçi bu gün, 25 martda erməni həmkarı Ararat Mizoryan ilə keçirdiyi mətbuat konfransında deyib: “Biz hələ ABŞ prezidentinin məktubuna cavab verməmişik və bu cavab hazırlanır, tezliklə müvafiq kanallar vasitəsilə və müvafiq formada təqdim olunacaq.”
Əraqçi vurğulayıb: “Vaşinqtondan hərbi təhdidlərin və artan iqtisadi sanksiyaların şahidi olduğumuz şəraitdə və maksimum təzyiq altında ABŞ ilə birbaşa danışıqlar aparmayacağıq, lakin biz sülhməramlı nüvə proqramımızla bağlı danışıqlar aparmağa, müzakirələr aparmağa və bununla bağlı daha çox şəffaflıq yaratmağa həmişə hazır olmuşuq. Bu çərçivədə hazırda üç Avropa ölkəsi və digər maraqlı dövlətlərlə bununla bağlı müzakirələr və məsləhətləşmələr aparırıq. Biz sülhməramlı nüvə proqramımızla bağlı heç vaxt danışıqlar masasını tərk etməmişik və etməyəcəyik.”