Yanğın mətbəxdə baş verib
Bakının Xətai rayonu, Məhəmməd Hadi küçəsi, 68A ünvanında yerləşən onaltımərtəbəli yaşayış binasında yanğın hadisəsi qeydə alınıb. Bu barədə Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, yanğın binanın səkkizinci mərtəbəsində yerləşən üçotaqlı mənzilin mətbəx hissəsində baş verib. Hadisə yerinə dərhal FHN-in yanğından mühafizə qüvvələri cəlb olunub.
Alovun genişlənməsinin qarşısı alınıb
Nazirliyin açıqlamasına görə, operativ müdaxilə nəticəsində yanğının mənzilə və digər yaşayış sahələrinə yayılmasına imkan verilməyib. Alov qısa müddətdə tam söndürülüb.
Yanğın nəticəsində mətbəxdə yerləşən mebel və məişət əşyaları yanaraq yararsız hala düşüb. Mənzilin digər hissəsi və eyni binadakı digər mənzillər yanğından mühafizə olunub.
Sakinlər təxliyə edilib
Təhlükəsizlik tədbirləri çərçivəsində bina sakinləri dərhal təxliyə olunub. İlkin məlumata görə, hadisə zamanı xəsarət alan olmayıb.
Hazırda yanğının başvermə səbəbləri araşdırılır. FHN və aidiyyəti qurumlar hadisənin detalları ilə bağlı əlavə məlumat verəcəklər.