İslam İnqilabı Rəhbərinin İştirakı İlə Qurani-Kərim Məclisi Keçirilib
Tədbir İmam Xomeyni (r) Hüseyniyyəsində baş tutub
Qurani-Kərimlə ünsiyyət məclisi İslam İnqilabının Rəhbərinin iştirakı ilə Tehranda yerləşən İmam Xomeyni (r) Hüseyniyyəsində keçirilib.
Mərasimdə İslam İnqilabının Rəhbəri Ayətullah Seyid Əli Xamenei ilə yanaşı, Qurani-Kərimin tanınmış müəllimləri və beynəlxalq səviyyəli qiraətçilər iştirak ediblər. Tədbir axşam saatlarında təşkil olunub və geniş dini ictimaiyyət nümayəndələrini bir araya gətirib.
Beynəlxalq qiraətçilər tilavət təqdim edib
Məclisdə çıxış edən ustad və hafizlər Qurani-Kərimdən müxtəlif ayələri tilavət ediblər. Təqdim olunan qiraətlər həm texniki baxımdan, həm də mənəvi təsir gücü ilə seçilib.
Tədbirdə iştirak edənlər Qurani-Kərim ayələrinin səsləndirilməsini xüsusi diqqət və ehtiramla dinləyiblər. Məclisin əsas məqsədi müqəddəs kitabın təbliği, dini-mənəvi dəyərlərin möhkəmləndirilməsi və Qurani-Kərim mədəniyyətinin təşviqi olub.
Rəhbər tilavətlərin səviyyəsini yüksək qiymətləndirib
Ayətullah Seyid Əli Xamenei məclisdə səsləndirilən qiraətlərin yüksək səviyyədə olduğunu bildirib. O, çıxış edən qiraətçilərə təşəkkürünü ifadə edərək, onların peşəkarlığını və mənəvi məsuliyyətini xüsusi qeyd edib.
İslam İnqilabının Rəhbəri Qurani-Kərimin cəmiyyət həyatında mühüm rol oynadığını vurğulayıb və dini dəyərlərin qorunmasının əhəmiyyətini önə çəkib.
Belə məclislərin keçirilməsi İranda dini ənənələrin davam etdirilməsi və gənc nəslin Qurani-Kərimlə daha sıx əlaqəsinin qurulması baxımından önəmli hesab olunur.